ARMAC nümayəndə heyəti ilə ANAMA-da görüş
Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) İdarə Heyətinin sədri Vüqar Süleymanov ARMAC-ın icraçı direktoru Rotna Butun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı ANAMA ilə ARMAC arasında humanitar minatəmizləmə sahəsində əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyəti, minatəmizləmə sahəsində beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunub.
Görüşdə, həmçinin humanitar minatəmizləmə sahəsində qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Meeting with ARMAC delegation at ANAMA
Vugar Suleymanov, Chairman of the Board of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan, held a meeting with a delegation led by Rothna But, Executive Director of ARMAC.
During the meeting, the current state and prospects for the development of cooperation between ANAMA and ARMAC in the field of humanitarian demining, the importance of mutual exchange of experience, and opportunities for expanding international cooperation in the field of mine action were discussed.
The meeting also featured an exchange of views on other issues of mutual interest in the field of humanitarian demining.