Xocavənd rayonunda mina hadisəsi baş verib
Azərbaycan Respublikasının Minatəmizləmə Agentliyi (ANAMA) məlumat verir ki, işğaldan azad edilmiş Xocavənd rayonu ərazisində 2026-cı il 2 avqust tarixində mina hadisəsi baș verib.
Humanitar minatəmizləmə əməliyyatlarına cəlb edilən özəl şirkətlərdən birinin əməkdaşı 1985-ci il təvəllüdlü Əhədov Əhəd Sərvan oğlu xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən piyada əleyhinə mina partlayışı baş verib. Hadisə nəticəsində Əhədov Əhəd müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıb.
Xəsarət alan əməkdaş rayon mərkəzi xəstəxanasına təxliyə edilib. Vəziyyəti qənaətbəxşdir, həyati təhlükəsi yoxdur.

Mine incident occured in Khojavend region
The Press Service of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan (ANAMA) report that a landmine incident occurred on August 2, 2026 in the territory of the liberated Khojavend region.
Ahad Ahadov, born in 1985, an employee of one of the private companies involved in humanitarian demining operations hit an anti-personnel mine while performing his duties. As a result of the incident, Ahad Ahadov was sustained various injuries.
The injured employee was evacuated to the district hospital. His condition is satisfactory, there is no danger to his life.