ANAMA kollektivi Agentliyin təsis edilməsinin 28-ci ildönümü ilə əlaqədar Ulu Öndərin məzarını ziyarət edib
18-07-2026
Müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, görkəmli siyasi və dövlət xadimi, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 1998-ci il 18 iyul tarixli Sərəncamı ilə təsis edilən ANAMA-nın 28-ci ildönümü ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin İdarə Heyəti və struktur bölmələrinin rəhbərləri Fəxri xiyabanda xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edərək xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarı önünə tər gül dəstələri qoyublar.
Ziyarətçilər daha sonra görkəmli oftalmoloq alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın məzarı üzərinə gül dəstələri düzüb, xatirəsini ehtiramla yad ediblər.

ANAMA staff visited the grave of the Great Leader on the occasion of the 28th anniversary of the establishment of the Agency.
18-07-2026
The Board and the heads of the structural departments of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan visited the grave of Heydar Aliyev, the National Leader of our people, in the Alley of Honor, paid tribute to his memory and placed bouquets of flowers in front of his grave on the occasion of the 28th anniversary of ANAMA, which was established by the Decree of July 18, 1998 of Heydar Aliyev, the architect and founder of independent Azerbaijan, an outstanding and visionary statesman, and the National Leader.
The visitors then respectfully commemorated the memory of the distinguished ophthalmologist, academician Zarifa Khanim Aliyeva by placing bouquets of flowers on her grave.