ABŞ konqresinin Nümayəndələr Palatasının respublikaçı üzvü ilə ANAMA-da görüş
Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin İdarə Heyəti sədri Vüqar Süleymanov ABŞ konqresinin Nümayəndələr Palatasının respublikaçı üzvü Abraham Camal Hamadeninrəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Agentliyin fəaliyyət istiqamətləri, ölkəmizin üzləşdiyi mina problemi, habelə həyata keçirilən genişmiqyaslı humanitar minatəmizləmə əməliyyatları barədə nümayəndə heyətinə ətraflı məlumat verilib.
Görüşdə humanitar minatəmizləmə sahəsində əməkdaşlıq perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Meeting with a Republican Member of the U.S. House of Representatives at ANAMA
Vugar Suleymanov, Chairman of the Board of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan, held a meeting with a delegation led by Abraham Jamal Hamadeh, Republican Member of the U.S. House of Representatives.
During the meeting, the delegation was provided with detailed information on the Agency’s areas of activity, the landmine problem facing Azerbaijan, as well as the large-scale humanitarian demining operations being carried out in the country.
The meeting also featured an exchange of views on prospects for cooperation in the field of humanitarian demining.