BMT-nin Layihə Xidmətləri İdarəsinin nümayəndəsi ilə ANAMA-da görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) İdarə Heyətinin sədri Vüqar Süleymanov BMT-nin Layihə Xidmətləri İdarəsinin (UNOPS) Avstriya üzrə Çoxölkəli Nümayəndəliyinin direktoru xanım Simonetta Siliqato ilə görüş keçirib.
Görüşdə, qonağa ölkəmizin üzləşdiyi mina problemi və bu problemin aradan qaldırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər barədə geniş təqdimat edilib.
Görüş zamanı tərəflər mina təhlükəsi ilə mübarizə sahəsində birgə icrası planlaşdırılan layihələr, eləcə də qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi

Meeting with the Representative of the United Nations Office for Project Services at ANAMA
Vugar Suleymanov, Chairman of the Board the Mine Action Agency of the Rebuplic of Azerbaijan (ANAMA), held a meeting with Simonetta Siligato, Director of the United Nations Office for Project Services (UNOPS) Austria Multi-Country Office.
During the meeting, the guests were provided with a comprehensive presentation on the landmine problem facing Azerbaijan and the measures being undertaken to address it.
The meeting also included an exchange of views on on projects planned for joint implementation in the field of mine action, as well as other issues of mutual interest.