ABŞ-ın ölkəmizdəki müvəqqəti işlər vəkili ilə ANAMA-da görüş
Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Vüqar Süleymanov ABŞ-ın Azərbaycandakı səfirliyinin müvəqqəti işlər vəkili Emi Karlon ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı ölkəmizin üzləşdiyi mina problemi və bu problemin aradan qaldırılması istiqamətində icra edilən humanitar minatəmizləmə fəaliyyətinin gedişatı barədə qonağa geniş təqdimat edilib.
Görüşdə, humanitar minatəmizləmə sahəsində gələcək əməkdaşlıq perspektivləri və ABŞ tərəfindən dəstək imkanları, habelə qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Meeting with the US Chargé d'Affaires in our country at ANAMA
Vugar Suleymanov, Chairman of the Board of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan, held a meeting with Amy Carlon, Chargé d'Affaires of the U.S. Embassy in Azerbaijan.
During the meeting, the guest was provided with a comprehensive presentation on the landmine problem facing Azerbaijan and the progress humanitarian demining activities being undertaken to address it.
The meeting also included an exchange of views on United State’s potential support to humanitarian demining activities, possible cooperation prospects, as well as other issues of mutual interest.