Avropa Xarici Fəaliyyət Xidmətinin nümayəndə heyəti ilə ANAMA-da görüş
Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Samir PoladovAvropa Xarici Fəaliyyət Xidmətinin nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib.
Görüşdə, qonaqlara ölkəmizin üzləşdiyi mina problemi və bu problemin aradan qaldırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər barədə geniş təqdimat edilib.
Görüş zamanı Avropa İttifaqının ölkəmizdə icra edilən mina təhlükəsi ilə mübarizə fəaliyyətinə dəstəyi, yeni əməkdaşlıq təşəbbüsləri, eləcə də qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, görüşdə Avropa İttifaqının Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri, səfir Mariyana Kuyundziç də iştirak edib.

Meeting with the delegation of the European External Action Service at ANAMA
Samir Poladov, Deputy Chairman of the Board of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan (ANAMA), held a meeting with a delegation of the European External Action Service.
During the meeting, the guests were provided with a comprehensive presentation on the landmine problem facing Azerbaijan and the measures being undertaken to address it.
The parties exchanged views on the European Union’s support for mine action activities in Azerbaijan, new cooperation initiatives, as well as other issues of mutual interest.
It should be noted that the meeting was also attended by Ambassador Marijana Kujundžić, Head of the Delegation of the European Union to Azerbaijan.