Ağdam rayonunda mina hadisəsi baş verib
Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi, Baş Prokurorluğu və Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) Mətbuat Xidmətləri məlumat verir ki, işğaldan azad edilmiş Ağdam rayonunun Çəmənli kəndi ərazisində 2025-ci il 17 dekabr tarixində saat 22:00 radələrində mina hadisəsi baş verib.
1982-ci il təvəllüdlü Sarıcalı kənd sakini Məmmədov Qədir Malik oğlu keçmiş təmas xəttində minalardan təmizlənməmiş ərazidə traktorla yer şumlayarkən tank əleyhinə mina partlayışı nəticəsində xəsarət alıb. Xəsarət alan şəxs xəstəxanaya təxliyə edilib.

Mine incident occured in Aghdam region
The Press Services of the Ministry of Internal Affairs, the Prosecutor General's Office and the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan (ANAMA) report that a landmine incident occurred on December 17, 2025 at approximately 22:00 in the Chamanli village of the liberated Aghdam region.
Gadir Mammadov, a resident of Sarijali village, born in 1982, was injured as a result of an anti-tank mine explosion while while plowing land with a tractor in an area of the former contact line that had not been cleared of mines. The injured person was evacuated to the district hospital.