Polşanın ölkəmizdəki səfiri ilə ANAMA-da görüş
Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Şamil Rzayev və sədrin müavini Samir Poladov Polşa Respublikasının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Pavel Radomski ilə görüş keçirib.
Görüşdə ölkəmizin üzləşdiyi mina problemi və onun miqyası, işğaldan azad edilmiş ərazilərin minalardan təmizlənməsi istiqamətində görülən işlər barədə səfirə məlumat verilib.
Görüş zamanı Azərbaycanda həyata keçirilən humanitar minatəmizləmə fəaliyyətinə Polşa tərəfindən dəstək imkanları, mümkün əməkdaşlıq perspektivləri, habelə qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Meeting with the Ambassador of Poland to our country at ANAMA
Shamil Rzayev, First Deputy Chairman and Samir Poladov, Deputy Chairman of the Board of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan, held a meeting with Paweł Radomski, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland to our country.
During the meeting, the Ambassador was briefed on the landmine problem our country faces, its scale and the work carried out in the direction of clearing the liberated territories of landmines.
The meeting also included an exchange of views on Poland’s potential support to humanitarian demining activities, possible cooperation prospects, as well as other issues of mutual interest.