Qazax rayonunda mina hadisəsi baş verib
Azərbaycan Respublikasının Minatəmizləmə Agentliyi (ANAMA) məlumat verir ki, Ermənistanla sərhəd bölgədə yerləşən Qazax rayonunun Bala Cəfərli kəndi ərazisində 2025-ci il 17 noyabr tarixində mina hadisəsi baș verib.
Agentliyin əməkdaşı 1988-ci il təvəllüdlü İmamverdiyev Samir Mübariz oğlu xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən piyada əleyhinə mina partlayışı baş verib. Hadisə nəticəsində xəsarət alan əməkdaşın sağ ayağı topuq nahiyəsindən amputasiya edilib.
İmamverdiyev Samir rayon mərkəzi xəstəxanasına təxliyə olunub. Vəziyyəti qənaətbəxşdir, həyati təhlükəsi yoxdur.

Mine incident occured in Gazakh region
The Press Service of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan (ANAMA) informs a landmine incident occurred on November 17, 2025 in Bala Jafarli village of Gazakh region, located on the border with Armenia.
Samir Imamverdiyev, born in 1988, an employee of the Agency was injured as a result of an anti-personnel mine explosion while performing his duties. As a result of the incident, the injured employee's right leg was amputated at the ankle.
Samir Imamverdiyev was evacuated to the district hospital. His condition is satisfactory, there is no danger to his life.