Avropa İttifaqının Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri ilə ANAMA-da görüş
Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) İdarə Heyətinin sədri Vüqar Süleymanov Avropa İttifaqının Azərbaycandakı nümayəndəliyinin yeni təyin olunmuş rəhbəri, səfir Mariyana Kuyundziç ilə görüş keçirib.
Görüşdə Qarabağ və Şərqi Zəngəzurda mövcud mina problemi, çirklənmə miqyası, mina probleminin bərpa-yenidənqurma işlərinə və keçmiş məcburi köçkünlərin qayıdışına yaratdığı manelər, eləcə də icra edilən genişmiqyaslı minatəmizləmə fəaliyyəti barədə nümayəndəyə məlumat verilib.
Görüş zamanı Azərbaycanda həyata keçirilən humanitar minatəmizləmə fəaliyyətinə Avropa İttifaqı tərəfindən dəstəyin davam etdirilməsi, bu çərçivədə yeni layihə imkanları, habelə qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Meeting with the Head of the European Union Delegation to Azerbaijan at ANAMA
Vugar Suleymanov, Chairman of the Board of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan (ANAMA), held a meeting with Ambassador Marijana Kujundžić, the newly appointed Head of the European Union Delegation to Azerbaijan.
During the meeting, the Ambassador was briefed on the existing landmine problem in Karabakh and East Zangezur, the scale of contamination, the obstacles the landmine threat poses to reconstruction and rehabilitation efforts, as well as to the return of former internally displaced persons, and the large-scale demining operations currently underway.
The meeting also included an exchange of views on the continued support of the European Union to humanitarian demining activities in Azerbaijan, new project opportunities in this context, as well as other issues of mutual interest.