Xocavənd rayonunda baş verən mina hadisəsi ilə bağlı məlumat
Azərbaycan Respublikasının Minatəmizləmə Agentliyi (ANAMA) məlumat verir ki, işğaldan azad edilmiş Xocavənd rayonunun Tağaverd kəndi ərazisində 2025-ci il 20 oktyabr tarixində mina hadisəsi baş verib.
Ekskavator operatoru vəzifəsində çalışan Agentliyin əməkdaşı 1967-ci il təvəllüdlü Şirinov İlqar Vəli oğlu xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən baş verən piyada əleyhinə mina partlayışı nəticəsində xəsarət alıb.
Xəsarət alan şəxs hadisə yerindən təxliyyə edilərək, rayon xəstəxanasına çatdırılıb. Xəsarət alan şəxsin sağ ayağı topuq nahiyəsindən amputasiya edilib. Vəziyyəti stabildir.

Mine incident occured in Khajavend region
The Press Service of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan (ANAMA) informs a landmine incident occurred on October 20, 2025 in Tagaverd village of Khojavend region.
Ilgar Shirinov, born in 1967, an employee of the Agency working as an excavator operator, was injured as a result of an anti-personnel mine explosion while performing his duties.
The injured individual was evacuated from the scene and transported to the district hospital. His right leg was amputated at the ankle, and his condition is reported as stable.