Belçikanın ölkəmizdəki səfiri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Vüqar Süleymanov Belçika Krallığının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Julyen de Frepon ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Qarabağ və Şərqi Zəngəzurda icra edilən humanitar minatəmizləmə fəaliyyətinin gedişatı barədə qonağa məlumat verilib.
Görüşdə, iki ölkə arasında mina təhlükəsi ilə mübarizə sahəsində gələcək əməkdaşlıq imkanları, minaaxtaran itlər üzrə təlim proqramlarının və təcrübə mübadiləsinin təşkili, habelə qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

A meeting was held with the Ambassador of Belgium to Azerbaijan
Vugar Suleymanov, the Chairman of the Board of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan met with Julien de Fraipont, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Belgium.
During the meeting, the guest was briefed on the progress of humanitarian demining activities carried out in Karabakh and East Zangazur.
The discussions also covered prospects for future cooperation between the two countries in the field of mine action, the organization of training programs and exchange of experience on mine detection dogs, as well as other issues of mutual interest.