“TikTok” şirkətinin nümayəndə heyəti ilə ANAMA-da görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) İdarə Heyətinin sədri Vüqar Süleymanov “TikTok” şirkətinin Şərqi Avropa regionu üzrə dövlət siyasəti və korporativ əlaqələr departamentinin direktoru Sergey Sokolov və şirkətin dövlət qurumları üzrə məsləhətçisi Emin Axundovla görüş keçirib.
Görüş zamanı nümayəndə heyətinə ölkəmizin işğaldan azad edilmiş ərazilərində mövcud mina və partlamamış hərbi sursat problemi, ərazilərin nizamsız minalanması və bu problemin aradan qaldırılması istiqamətində həyata keçirilən humanitar minatəmizləmə fəaliyyəti barədə məlumat verilib.
Görüşdə mina təhlükəsi ilə mübarizə sahəsində təbliğatın genişləndirilməsi, mövzu üzrə geniş auditoriyanın məlumatlandırılması məqsədilə “TikTok” şirkəti ilə əməkdaşlığın qurulması və bu istiqamətdə aktual məzmunların yaradılması ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

A Meeting with a Delegation of TikTok Held at ANAMA
Vugar Suleymanov, Chairman of the Board of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan (ANAMA), held a meeting with Sergey Sokolov, Director of Public Policy and Corporate Relations Department of TikTok in the Eastern European Region, and Emin Akhundov, the company's advisor on government institutions.
During the meeting, the delegation was briefed on the landmine and unexploded ordnance challenges in the liberated territories of Azerbaijan, the irregular placement of mines, and the ongoing humanitarian demining activities aimed at addressing these issues.
The discussion also focused on establishing cooperation with TikTok to enhance awareness in the field of mine action, inform a broader audience on the subject, and develop relevant content to support this initiative.