Qazax rayonunda mina hadisəsi baş verib
Azərbaycan Respublikası Baş Prokurorluğu, Daxili İşlər Nazirliyi, və Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) Mətbuat Xidmətləri məlumat verir ki, Qazax rayonunun Quşçu Ayrım kəndi ərazisində 2024-cü il 14 oktyabr tarixində mina hadisəsi baş verib.
Kənd sakini 2001-ci il təvəllüdlü Sarıyev İlkin Amil oğlu heyvan otararkən minalardan təmizlənməmiş ərazidə piyada əleyhinə minaya düşüb.
Hadisə nəticəsində Sarıyev İlkin sağ ayağından xəsarət alıb.
Xəsarət alan şəxs rayon xəstəxanasına çatdırılıb. Vəziyyəti stabildir.
Hazırda prokurorluq əməkdaşları tərəfindən hadisə yeri müayinə olunur və digər zəruri prosessual hərəkətlər icra edilir.
Faktla bağlı Qazax rayon prokurorluğunda araşdırma aparılır.
ANAMA, Daxili İşlər Nazirliyi və Baş Prokurorluq bir daha vətəndaşları təhlükəsizlik qaydalarına riayət etməyə, mina təhlükəsi işarələrinin göstəricilərinə diqqətlə yanaşmağa və bələd olmadıqları ərazilərə daxil olmamağa çağırır!

Landmine Incident in Gazakh District
The Press Services of the General Prosecutor's Office, the Ministry of Internal Affairs, and the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan (ANAMA) report that a landmine incident occurred on October 14, 2024, in the Gushchu Ayrim village of Gazakh district.
A local resident, Ilkin Sariyev, born in 2001, stepped on an anti-personnel mine while grazing animals in an area that had not been cleared of mines.
As a result of the incident, Ilkin Sariyev sustained injuries to his right leg. He was immediately transported to the regional hospital, where his condition is reported as stable.
At present, the prosecutor's office is examining the scene, and other necessary procedural steps are being carried out. An investigation has been initiated by the Gazakh district prosecutor's office.