Tərtər rayonunda mina hadisəsi baş verib
Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) Mətbuat Xidməti məlumat verir ki, 2023-cü il 26 oktyabr tarixində Tərtər rayonunun işğaldan azad olmuş hissəsində minalardan təmizlənməyən ərazidə mina hadisəsi baş verib.
Məlumata əsasən tank əleyhinə mina partlayışı nəticəsində traktorla əkin işləri aparan traktorçu 1970-ci il təvəllüdlü Cəlilabad rayon sakini Nurəliyev Elçin Xanbala oğlu xəsarət alıb.
Xəsarət alan şəxsin sağ qolu amputasiya edilib. ANAMA bir daha vətəndaşları təhlükəli ərazilərə daxil olmamağa, məsuliyyətli davranmağa, tələb olunan qaydalara riayət etməyə çağırır!

The Press Service of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan (ANAMA) has issued information regarding a mine incident that occurred in the liberated area of the Tartar region on October 26, 2023.
According to the information, as a result of the anti-tank mine explosion, tractor operator Elchin Khanbala oglu Nureliyev, born in 1970 and a resident of Jalilabad district, was injured.
The injured person's right arm has been amputated. ANAMA once again calls on citizens to avoid entering hazardous areas, behave responsibly, and adhere to the required safety regulations!